پرینت

تاریخچه مانیکور

نوشته شده توسط Super User. TPL_WARP_POSTED_IN مطالب آموزنده

مانیکور یک لغت لاتینی مشتق شده از کلمات «MANUS» به معنای دست و «CURA» به معنای مراقبت میباشد. بنابراین مانیکور کردن به مفهوم عام آن ، به معنای مراقبت از دست ها است. مانیکور از 5000 سال پیش آغاز شد. در کشورهای عربی برای مانیکور از حنا و تمرهندی استفاده میکردند. در کشور چین 3000 سال قبل از میلاد مانیکور آغاز شد و رنگ ناخن ، پایه و اساس نشان اجتماعی بود.در برخی از مومیایی ها ، ناخن های جلا داده شده آنها قابل رویت است.

 

 

 

 

تصویر بالا بک نفاشی دیواری است که در آرامگاه عالی ترین مقام رسمی فرعون یافت شده است که این آرامگاه ، بعنوان آرامگاه پزشکان شناخته شده است. این نقاشی نشان میدهد که افراد در حال انجام کاری هستند که تا حدودی مربوط به سلامت دست و پا است. این نقاشی دیواری مربوط به سال 2330 قبل از میلاد میباشد.

شرح اولیه مانیکور و پدیکور پیدا شده در حکاکی آرامگاه فرعون ، نشان دهنده توجه خاص مصریان به ساق پا و کف پاهای خود است مصریان هم ناخن های خود را رنگ میکردند. استفاده از رنگ قرمز ، نشان دهنده بالا بودن مقام اجتماعی بود . گفته شده که ، کلوپاترا از رنگ قرمز تیره برای ناخن های خود استفاده میکرد. همچنین در مصر باستان و رم فرمانده ارتش ، ناخن های خود را هماهنگ با لب خود ، قبل از بیرون آمدن برای جنگ رنگ میکرد.

مانیکور  فرانسوی ممکن است به قرن 18 برگردد که در دهه 1920 و 1930 بسیار رایج بوده است. تصاویر زیر مربوط به ست های مانیکور یافت شده در کشور فرانسه میباشد.  

 

 

 

تصویر زیر یک ست مانیکور است که امروزه میتوان آن را در بازار دید و تهیه کرد.