پرینت

ساختار ناخن

نوشته شده توسط Super User. TPL_WARP_POSTED_IN مطالب آموزنده

ناخن ، دریچه ای شفاف به بستر عروقی خون میباشد. ناخن ها در واقع ، شکل دیگری از پوست هستند که از یک پروتئین سخت بنام «کراتین» ساخته شده اند که در موی سر هم وجود دارد . ناخن در واقع به پوست صورتی رنگی متصل است که این رنگ صورتی به دلیل وجود مویرگهای فراوان و جریان خون در آنها میباشد.

ناخن ها دارای لایه ای بنام «ماتریکس» هستند که عامل تولید مثل سلولی و رشد ناخن میباشد. صفحه ناخن(NAIL PLANT) ساختمانی سفت دارد که در تمام عمر رشد آن ادامه دارد. ناخنی که از قسمت کوتیکول رشد میکند کاملا بی رنگ است و هیچگونه رنگدانه ای در آن وجود ندارد. هنگامی که ناخن ها در ریشه با هم رشد میکنند به شکل کراتین درآمده و لایه های کراتین به هم می پیوندند و ناخن از ریشه شروع به رشد میکند.

در روی قسمت ابتدایی صفحه ناخن ، ناحیه سفیدی بنام «ماهک یا لانولا» دیده میشود که در انگشت شصت پا بیشتر قابل رویت است.در واقع کار «لانولا-LUNULA» تولید سلولهای ملانین است. تقریبا اندازه ی ناخن از ریشه تا لبه ی آزاد ناخن 10 میلیمتر میباشد.  ناخن در افراد مختلف با توجه به سن ،تغذیه و عوامل بهداشتی رشد میکند. رشد ناخن در بهترین شرایط 400/0 اینچ در روز و 8/1 اینچ در ماه میباشد. اگر ناخن بر اثر آسیب دیدگی از بین برود حدود 5 الی 6 ماه طول میکشد تا ناخن جدید رشد کند. در واقع میتوان گفت که 6 ماه زمان لازم است که ناخن از ماتریس و کوتیکول رشد کند تا به نوک ناخن برسد. رشد ناخن در آقایون به دلیل بزرگتر بودن بستر ناخن سریع تر از خانم ها میباشد. لازم به ذکر است که رشد ناخن در انگشتان پا ، 1 میلیمتر در ماه میباشد.

 

- تغذیه عروقی ناخن

بستر و ماتریکس ناخن از نظر تغذیه عروقی غنی هستند و از 2 جفت شریان تغذیه می کنند. عروق فرعی در جریان بیماریهایی که شبکه عروق (اصلی دچار اختلال می شود مانند عفونت یا اسکلرودرمی تغذیه ناخن را برعهده دارد). اجسام گلوموس هم در سرما که آرتریول ها منقبض می شوند باز هستند و جریان خود را حفظ می کنند. به ازای هر سانتی متر مربع در ناخن های دست و پا 9 تا 500 جسم گلوموس وجود دارد.

ناخن های سالم باید صاف و هموار باشند و جنس آن محکم بوده و تغییر رنگی در آن دیده نشود.اگر پوست بدن خشک شود ناخن ها نیز خشک و شکننده می شود و کدر شده و لایه لایه خواهد شد. ناخن ها در موقعیت های مختلف تحت تاثیر قرار می گیرد و وضعیت های متفاوتی پیدا می کنند. مثلا در دوران حاملگی اغلب ناخن ها حساس می شوند یا در اثر بیماری ریه ناخن ها کبود و تیره می شود وقتی ویتامین بدن کاهش می یابد ناخن ها پوسته پوسته شده و به راحتی سطح آنها کنده می شود.

می توانیم با مصرف ویتامین ها این عارضه را برطرف نماییم. ویتامین A ناخن ها را قوی و محکم می نماید. این ویتامین ها در روغن ماهی –زرده تخم مرغ- هویج و جگر- شیر- گوجه و هندوانه و خیار و لبنیات یافت می شود. اختلالات ناشی از سوء تغذیه و تغییرات بیمار گونه ناخن ها شامل افزایش انحنا یا تغییر انحناء ناخن-  ایجاد نقاط فرو رفته در صفحه ناخن- شیار شیارشدن –جدا شدن ناخن از بستر زیرین خود- لکه های رنگی روی صفحه –ریش ریش شدن حاشیه و یا خود ناخن و تغییر رنگ و خوردگی شدید صفحه ناخنی می باشد.

 تقویت ناخن

ژلاتین که چسب فراورده های دامی به حساب می آید جزء تقویت کننده های ناخن می باشد. پلیمرهای اکرلیک و استات های نایلون که امروزه در ساخت فراورده های ناخن به کار می رود و حاوی کلاژن و پروتئین هستند اینها نیز که به نام سفت کننده های ناخن به بازار عرضه شده اند جزء تقویت کننده های ناخن محسوب می شوند. همچنین لاک های برقی ناخن هم با تشکیل یک حفاظ روی ناخن ها موجب تقویت بافت ناخن می شود. لاکها  حاوی الیاف نایلون از خارج بر ضخامت ناخن ها می افزایند و باعث استحکام موقت ناخن ها می شود. مرطوب کننده ها و نرم کننده های ناخن و آغشته کردن کوتیکول ناخن با این مواد روزانه چند بار به استحکام ناخن ها کمک می کند.

فقدان ناخن

یعنی تمام قسمت ناخن وجود ندارد فرم آپلاستیک مادرزادی و گاه همراه سایر نقایص مادرزادی است این فرم به علت صدمه به ماتریکس ناخن به وجود می آید.